mucha-sekt-ice-dwch2023-1400x700-png

Mucha Sekt ICE získává zlatou medaili na prestižním Danube Wine Challenge 2023


13. 06. 2023

Soutěž Danube Wine Challenge, která je členem Světové federace velkých mezinárodních soutěží vína a destilátů VINOFED a koná se pod patronátem Mezinárodní organizace pro vinnou révu a víno OIV, ocenila Mucha Sekt ICE zlatou medailí. V tvrdé konkurenci vinařů z různých zemí se vyšvihl na samý vrchol a získal uznání od panelu odborných porotců. Ocenění proto nepochybně potvrzuje vynikající kvalitu a skvělou chuť tohoto jedinečného sektu.

Podle přísných pravidel OIV mohou být v soutěži pod jejím patronátem uděleny medaile nejvýše třiceti procentům všech hodnocených vín. O vysoké kvalitativní úrovni letošního ročníku Danube Wine Challenge svědčí, že mnoho vín, která získala více než 85 bodů, což je hranice pro stříbrnou medaili, zůstalo bez ocenění. Třicetiprocentní limit znamenal, že medaile mohly být uděleny až od hodnocení 87,80 bodu.

Vína značky Mucha Sekt pocházejí z premium vinařských oblastí a podléhají nejnovějším trendům v oblasti zpracování hroznů i samotné výroby vína. Zástupci společnosti Soare sekt jsou nadšeni a hrdí, že jejich produkt byl oceněn na tak významné soutěži. "Naše produkty včetně Mucha Sekt ICE se vyznačují nejen vynikající chutí, ale i svěžestí, plností a harmonií. Na první pohled zaujmou i neobvyklým designem každé lahve, který čerpá z Muchovy nadčasovosti a smyslu pro styl a krásu. Velmi nás těší, že náš Mucha Sekt ICE byl oceněn odborníky na takto prestižní mezinárodní soutěži. Navíc toto není náš jediný medailový úspěch. Naše sekty pravidelně vozí medaile z Prague Wine Trophy, Berliner Wine Trophy a dalších prestižních soutěží," říká ředitel společnosti Zdzisław Tadeusz Dalecki.

 

Zákazníci společnosti Soare sekt a.s. si mohou vybrat z pestré nabídky stylových sektů z kolekce Alfonse Muchy, která zahrnuje jak alkoholické, tak i nealkoholické varianty, přičemž růžová je vhodná i pro vegany. Sortiment je doplněn právě o jedinečnou kolekci letních sektů typu ICE, které se podávají na ledě. Můžete je ochutnat v bílé i růžové variantě.

 

"Toto vítězství na Danube Wine Challenge 2023 je pro nás nejen obrovskou ctí, ale také potvrzením naší oddanosti kvalitě a vášně pro výrobu vynikajících sektů," uvedl Maroš Puškár, ředitel pro tradiční trh.

 

Každá láhev nese jiné dílo od Alfonse Muchy. Do série "Album de la Décoration" pravděpodobně z roku 1900 patří dvě velmi vzácné původní litografie Byzantine a Langage des Fleurs. "Pro Mucha Sekt ICE jsme společně s Johnem Muchou vybrali dílo s názvem Byzantine, které bylo navrženo jeho dědečkem Alfonsem Muchou jako textilní design pro Atelier C.G. Forrer, což byla pařížská společnost zabývající se průmyslovým designem koberců a textilu. Tento Muchův design byl poté v roce 1900 reprodukován v L'Album de la Décoration, který obsahoval vzorky dekorativních návrhů francouzských grafiků té doby. Centrálním prvkem díla je byzantská žena s hustými kadeřemi obklopená svěžími květinovými vzory. Její svůdný pohled proniká k nám skrze kulaté ornamenty, zaoblené stonky a jejich bohaté květy, jako by nás přímo zval do sladké květinové vůně jedinečného Mucha Sekt ICE. Divoká krása tohoto nesmírně osvěžujícího sektu se skrývá v jeho kulaté chuti a nádherné a velmi bohaté květinové vůni. Navíc má dílo Byzantine ještě sestru s krásným názvem Langage des Fleurs - Jazyk květin, kterou jsme využili pro náš druhý ICE produkt ve růžové variantě," dodává Brand manažerka Soare sekt Barbara Kozielová. 

 

Letos v červenci uplyne už 163 let od Muchova narození. „Jsem velmi rád za dlouholetou spolupráci naší nadace se společností Soare sekt. Sekty Soare se těší dlouhodobé přízni jak českých a slovenských spotřebitelů, tak odborníků, což dokazuje zlatá medaile pro Mucha Sekt ICE z prestižní mezinárodní soutěže Danube Wine Challenge. Navíc i spojení naší rodiny se světem dobrého vína trvá už spoustu let. První zmínka o něm totiž sahá až do patnáctého století, konkrétně do roku 1488, kde Voršila Muchapeková „poručila vinohrad v Rovni strýci svému Muchovi a k tomu tři drejlinky vína“. Můj pradědeček Alfons Mucha jistě prožil mnoho krásných časů se sklenkou dobrého vína v ruce,“ doplnil k zisku zlaté medaile Marcus Mucha, výkonný ředitel Mucha Foundation.

Na Vašem soukromí nám záleží!

Tento web používá soubory cookies. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním. Více informací zde.