mucha-sekt-naelko-rose-vs23-1400x750-png

Růžový veganský Mucha Sekt vítězem Volby spotřebitelů 2023


21. 06. 2023

Čeští spotřebitelé zvolili růžový veganský Mucha Sekt Nejlepší novinkou roku 2023. Špičkové produkty Mucha Sekt inspirované tvorbou Alfonse Muchy tak sklízí úspěchy nejen v zahraničí, ale i na domácí půdě. Volba spotřebitelů - Nejlepší novinka oceňuje inovace na českém trhu už dvacet tři let.

O titul Nejlepší novinka se tento rok ucházelo 213 nových nebo inovovaných výrobků. Ty soutěžily o přízeň spotřebitelů v 63 kategoriích. Mucha Sekt do tohoto náročného klání vyslal svůj růžový nealkoholický sekt, který byl na trh uveden před necelým rokem, ale i přesto si získal důvěru spotřebitelů, kteří jej zvolili vítězem.

 

Vína značky Mucha Sekt pocházejí z prémiových vinařských oblastí a podléhají nejnovějším trendům v oblasti zpracování hroznů i samotné výroby vína. Všechny produkty z elegantní řady ART DU VINS jsou typické svojí ovocnou svěžestí. „Jsme nesmírně rádi, že se nám daří držet vysoký standard našich produktů a nabízet novinky, které ocení naši čeští spotřebitelé. Volba spotřebitele ovšem není jediná soutěž, kde sklízíme úspěchy. Mucha Sekty získávají pravidelně medaile na mezinárodních soutěžích jako je Mundus Vini, Berliner Wine Trophy nebo na domácí Prague Wine Trophy či TOP 77 vín v ČR,“ vyjmenovává úspěchy posledních let Zdzisław Dalecki, ředitel společnosti Soare sekt a.s.

 

Zároveň je to po nás závazek do dalších let, získali jsme toto ocenění už předminulý rok s bílým nealkoholickým Mucha Sektem a také na Slovensku s Rybízovým a Višňovým vínem Náš Sad. Vyhrála zde i naše Dino edice dětských bublinek Robby Bubble. Letos na Slovensku zase zvítězilo naše Moscato De Luxe Ice a věřím, že i v roce 2024 uspějeme s novinkami, které už nyní připravujeme,“ dodal obchodní ředitel společnosti Maroš Puškár.
 

Čtyři tisíce českých spotřebitelů rozhodlo o výsledku
 

Podkladem pro udělení ocenění se staly výsledky exkluzivního výzkumu, který jako každoročně realizovala agentura Nielsen. Dotazování proběhlo na reprezentativním vzorku čtyř tisíc respondentů a cílem bylo zjistit, který z výrobků v každé kategorii by si spotřebitelé zakoupili, pokud by mezi nimi vybírali v obchodě a mohli by si odnést pouze jeden z nich. V kategorii nealkoholických sektů vybrali za vítěze právě růžový Mucha Sekt. V každé kategorii soutěžily minimálně tři konkurenční produkty a při výběru respondentů byly zohledněny různé atributy.

 

Vítězům programu je po vyhlášení zaručena masivní mediální podpora. Nejenom díky spolupráci s řadou silných mediálních partnerů se informace o novinkách dostanou přímo k zákazníkům. Na logo Volba spotřebitelů a jeho vítěze lze narazit ve spotech v TV, Youtube a online prostředí, v tisku, rádiích, outdooru, dále v rámci instore podpory v prodejnách Tesco a Makro a samozřejmě v online prostoru hlavně na sociálních sítích.


„Vína značky Mucha Sekt pocházejí z prémiových vinařských oblastí a podléhají nejnovějším trendům v oblasti zpracování hroznů i samotné výroby vína. Všechny produkty z elegantní řady ART DU VINS jsou typické svojí ovocnou svěžestí. Díky tomuto ocenění odstartujeme rozsáhlou podporu vítězné novinky, Při propagaci budeme po dobu jednoho roku používat logo Volba spotřebitelů – Nejlepší novinka 2023, a to jak přímo na lahvích vítězného Mucha Sektu, tak v marketingových kampaních,“ deklaruje brand manažerka Barbara Kozielová.


Zákazníci společnosti Soare sekt a.s. si mohou vybírat z pestré nabídky stylových sektů z kolekce Alfonse Muchy, která obsahuje jak alkoholické, tak právě nealkoholické varianty. Sortiment je doplněn o jedinečnou kolekci letních sektů typu ICE v bílé i růžové variantě a také.

 

Každá lahev na sobě nese jiné Muchovo dílo. V této sérii zosobňující čtyři květiny používá Mucha naturalistického stylu s minimální stylizací. „Náš růžový nealkoholický Mucha Sekt dostal do vínku dílo vzdávající hold flóře, kterou secese přímo zbožňovala. Se svým prostým názvem Růže skvěle ladí s naším alkoholu prostým růžovým nealkem vhodným pro vegany. I když je to letos už 125 let od jeho vzniku, dílo je neustále půvabné, stejně jako náš nealkoholický nápoj, který si můžete díky nulovému obsahu alkoholu vychutnat, kdykoliv si budete přát. Oblíbený je zejména pro jeho vůni čerstvých jahod, jemné perlení a také svěží ovocnou chuť,“ dodává brand managerka Soare sekt Barbara Kozielová.

Letos v červenci uplyne už 163 let od Muchova narození. „Jsem velmi rád za dlouholetou spolupráci naší nadace se společností Soare sekt. Mucha Sekt se těší dlouhodobé přízni českých zákazníků, což dokazuje právě toto vítězství v letošní Volbě spotřebitelů. Navíc i spojení naší rodiny se světem dobrého vína trvá už spoustu let. První zmínka o něm totiž sahá až do patnáctého století, konkrétně do roku 1488, kde Voršila Muchapeková „poručila vinohrad v Rovni strýci svému Muchovi a k tomu tři drejlinky vína“. Můj pradědeček Alfons Mucha jistě prožil mnoho krásných časů se sklenkou dobrého vína v ruce,“ doplnil k zisku zlaté medaile Marcus Mucha, výkonný ředitel Mucha Foundation.

Na Vašem soukromí nám záleží!

Tento web používá soubory cookies. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním. Více informací zde.