web-soare-hlavni-banner-1400x700px-8-png

Tři medaile pro Mucha Sekty z TOP 77 VÍN V ČESKÉ REPUBLICE


16. 07. 2021

Komise someliérů soutěže TOP 77 VÍN V ČESKÉ REPUBLICE 2021 ocenila hned tři produkty značky Mucha Sekt. Po třech hvězdách získala tržní novinka Mucha Sekt ICE, Mucha Sekt Rosé Sec a Mucha Sekt Demi Sec. Tradiční lokální klání se konalo již po třiadvacáté a jeho výsledky budou slavnostně vyhlášeny v září v Brně. 

O hvězdy udělované na této prestižní soutěži se utkalo 808 vín od 146 vinařů. Přihlášená vína celý týden hodnotily dvě komise a všechna vína oceněná nad 86 bodů byla znovu ohodnocena super komisí ve složení: Prof.Ing. Pavel Pavloušek, Bc. Jaroslav Suský a Ing. Miroslav Musil. Slavnostní vyhlášení výsledků této soutěže proběhne dne 9. září 2021 v Besedním domě v Brně. 

 

„Naše sekty vynikají nejen skvělými chuťovými kvalitami, ale také na první pohled zaujmou neotřelým designem každé láhve, který čerpá z Muchovy nadčasovosti a smyslu pro styl a krásu. Produkty značky Mucha Sekt získávají pravidelně medaile na mezinárodních soutěžích jako je Mundus Vini, Berliner Wine Trophy, nebo domácí Prague Wine Trophy. Soutěž TOP 77 vín v České republice nyní ocenila nejen náš Mucha Sekt Rosé Sec, Mucha Sekt Demi Sec, ale především naši novinku Mucha Sekt ICE, čehož si nesmírně vážíme, protože tento produkt jsme na trh uvedli teprve před měsícem,“ přibližuje úspěchy posledních let Zdzisław Dalecki, ředitel společnosti Soare sekt a.s.

 

Zákazníci si mohou vybírat z pestré nabídky stylových sektů z kolekce Alfonse Muchy, která obsahuje jak alkoholické, tak nealkoholické varianty. Sortiment je doplněn o jedinečnou kolekci tichých odrůdových vín ART DU VINS inspirovanou každodenním bytím, tvořivostí a úspěchem Alfonse Muchy během jeho působení ve Francii. 

 

„Vína značky Mucha Sekt pocházejí z prémiových vinařských oblastí a podléhají nejnovějším trendům v oblasti zpracování hroznů i samotné výroby vína. Všechny produkty z elegantní řady ART DU VINS jsou typické svojí ovocnou svěžestí a každá lahev na sobě nese jiné Muchovo dílo. Etiketu Mucha Sekt Rosé Sec zdobí dílo ze starší série Les Saisons vydané roku 1986 s názvem Léto, které umělec zobrazil jako svůdnou brunetku s červenými květy vlčích máků ve vlasech. Žena se navíc opírá o vinnou révu a nohy si chladí v protékající bystřině. Mucha Sekt Demi Sec na sobě nese dílo s názvem Jaro ze stejnojmenné série Les Saisons, ale novější až z roku 1900. První roční období Mucha vymaloval jako půvabnou ženskou postavu zahalenou v jemné látce a s bohatou kyticí v ruce. Pro Mucha Sekt ICE jsme pak společně s Johnem Muchou vybrali dílo nesoucí název Byzantine. Centrálním prvkem díla je byzantská žena s hustými kadeřemi obklopená svěžími květinovými vzory. Její svůdný pohled k nám proniká skrze kulaté ornamenty, oblé stonky a jejich bohatá květenství, jako by přímo zval do sladké květinové vůně jedinečného Mucha Sekt ICE. Divoká krása tohoto nesmírně osvěžujícího sektu se ukrývá v jeho kulaté chuti a nádherné a velmi bohaté květinové vůni,“ dodává brand managerka Soare sekt Barbara Kozielová.

 

Loni v červenci uplynulo 160 let od Muchova narození. „Jsem velmi rád za dlouholetou spolupráci naší nadace se společností Soare sekt. Navíc i spojení naší rodiny se světem dobrého vína trvá už spoustu let. První zmínka o něm totiž sahá až do patnáctého století, konkrétně do roku 1488, kde Voršila Muchapeková „poručila vinohrad v Rovni strýci svému Muchovi a k tomu tři drejlinky vína“. Můj dědeček Alfons Mucha prožil mnoho krásných časů se sklenkou dobrého vína v ruce,“ doplnil k vítězství ve Volbě spotřebitele 2021 John Mucha, prezident Mucha Foundation.

Na Vašem soukromí nám záleží!

Tento web používá soubory cookies. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním. Více informací zde.