web-soare-hlavni-banner-1400x700px-png

Mucha Sekt Rosé Sec šampionem Terra Wag 2021


04. 08. 2021

Degustátoři slovenské soutěže Víno TERRA WAG zvolili šampiónem vítěze kategorie šumivých vín Mucha Sekt Rosé Sec. Pro suchý růžový sekt od společnosti Soare Seakt Slovakia je to již třetí medaile v letošním roce. Tradiční lokální klání hostila slovenská Šaľa již po šesté a jeho výsledky budou slavnostně vyhlášeny v září. 

O medaile na této soutěži se utkalo přes 200 vzorků vín od těch nejlepších vinařů. Přihlášená vína degustovalo pět komisí po pěti členech, kteří hodnotili vzhled vína, barvu, vůni, čistotu, chuť etc. Jednotlivá vína byla hodnocena body a soutěžilo se v sedmi různých kategoriích. Slavnostní vyhlášení výsledků této odborné degustace proběhne 9. září 2021 ve městě Šaľa a veřejnost bude moci vína ochutnat na veřejné degustaci, která se uskuteční 10. a 11. září 2021 na nádvoří kostela. 

 

„Naše sekty vynikají nejen skvělými chuťovými kvalitami, ale také na první pohled zaujmou neotřelým designem každé láhve, který čerpá z Muchovy nadčasovosti a smyslu pro styl a krásu. Produkty značky Mucha Sekt získávají pravidelně medaile na mezinárodních soutěžích jako je Mundus Vini, Berliner Wine Trophy, nebo domácí Prague Wine Trophy či  TOP 77 vín v České republice. TERRA WAG nyní náš Mucha Sekt Rosé Sec vyhlásila vítězem kategorie a především šampionem soutěže, čehož si nesmírně ceníme,“ přibližuje úspěchy posledních let Zdzisław Dalecki, ředitel společnosti Soare sekt a.s.

 

Zákazníci si mohou vybírat z pestré nabídky stylových sektů z kolekce Alfonse Muchy, která obsahuje jak alkoholické, tak nealkoholické varianty. Sortiment je doplněn o jedinečnou kolekci tichých odrůdových vín ART DU VINS inspirovanou každodenním bytím, tvořivostí a úspěchem Alfonse Muchy během jeho působení ve Francii. 

Každá lahev na sobě nese jiné Muchovo dílo. Prvním z jeho dekorativních panó byly Les Saisons z roku 1896, série čtyř děl, která zobrazovala témata spojená právě se čtyřmi ročními obdobími. „Pro etiketu našeho produktu Mucha Sekt Rosé Sec bylo vybráno Muchovo dílo Léto, které umělec zobrazil jako svůdnou brunetku s červenými květy vlčích máků ve vlasech. Žena se navíc opírá o vinnou révu, což jen dokresluje nerušenou atmosféru odpočinku a spokojenosti. Stejně tak je možné vnímat i tento náš výjimečný suchý sekt, pro který je charakteristická jemná perlivost, delikátní aroma a svěží ovocné tóny. Skvěle se hodí ke kanapkám, lehkým jídlům i dezertům a nepřekonatelný je jako osvěžení do parného letního odpoledne i pro smyslný večer ve dvou,“ říká brand managerka Soare sekt Barbara Kozielová.

 

Loni v červenci uplynulo 160 let od Muchova narození. „Jsem velmi rád za dlouholetou spolupráci naší nadace se společností Soare sekt. Vítězství v kategorii šumivých vín a titul šampiona, který zde Mucha Sekt Rosé Sec získal, je jasným důkazem, že značka Mucha Sekt má slovenským i českým spotřebitelům opravdu co nabídnout. Navíc i spojení naší rodiny se světem dobrého vína trvá už spoustu let. První zmínka o něm totiž sahá až do patnáctého století, konkrétně do roku 1488, kde Voršila Muchapeková „poručila vinohrad v Rovni strýci svému Muchovi a k tomu tři drejlinky vína“. Můj dědeček Alfons Mucha prožil mnoho krásných časů se sklenkou dobrého vína v ruce,“ doplnil k zisku zlaté medaile John Mucha, prezident Mucha Foundation.                        

Na Vašem soukromí nám záleží!

Tento web používá soubory cookies. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním. Více informací zde.